Aktuality

3. 4. 2020

Prostředník radnice Prahy 8 vyjednával pro sebe a člena rady Prahy 8 podíl ze zakázky na dezinfekci veřejných prostor, jak zjistil a zveřejnil reportér J.

3. 4. 2020

Dnes, 3. dubna 2020, když jsou kvůli zákazu shromažďování během pandemie koronaviru prázdné ulice, nechala radnice Prahy 6 odstranit sochu maršála Koněva, která symbolizuje naši vděčnost Rudé armádě za osvobození Československa v pětačtyřicátém roce.

30. 3. 2020

Je pozoruhodné, jak po roce 1989 téma odsunu ožilo. Dříve bylo jak v Německé spolkové republice tak v Rakousku „tabu“, nemluvilo se o něm, s výjimkou spolků vysídlenců. Bylo to téma nepohodlné, trapně spojené s nacismem. Věřilo se, že potichu zmizí ze světa vůbec. Paradoxně však konec „studené války“ a sjednocování Evropy jako by probudilo démony minulosti. Objevila se „změna paradigmatu“.

27. 3. 2020

https://www.alza.cz/jak-vyrobit-rousku

Na této adrese je celá řada podrobných návodů k domácí výrobě roušek – jednoduchých i luxusních, z bavlny, ze sáčku do vysavače i z papírových utěrek, z šátku i z trička. Navíc pak respirátory z 3D tiskárny a maska z PET lahve.

27. 3. 2020

Znáte Život 90? Organizaci, která „podporuje seniory v nezávislém životě, v samostatném rozhodování a účasti na společenském životě podle své vůle a preferencí“?

17. 3. 2020

Před několika dny vysílal Český rozhlas v seriálu Paměť města pořad Nikoly Krutinové Karlín. Můžete si ho pustit na https://dvojka.rozhlas.cz/pamet-mesta-promeny-soucasne-prahy-skrz-pribehy-tech-na-ktere-nejvice-dopadaji-8154605#player=on

13. 3. 2020

Připomeňme si dvě významná výročí v  dějinách našeho státu.

    V roce 1939 přepadla naše území německá armáda a zabrala zbytek území, které ČR zůstalo po zabrání tzv. Sudet. To byl první den zrady, německá vojska k nám vtrhla bez souhlasu Francie a Anglie, se kterými Německo podepsalo Mnichovskou dohodu.

11. 3. 2020

Jako součást opatření proti šíření koronaviru se neuskuteční dříve ohlášené akce:

15. 3.     květiny pro Koněva

18. 3.     přednáška dr. Voráčka o paktu Molotov-Ribbentrop

27. 3.     ples KSČM

8. 3. 2020

Krajská konference KSČM Praha završila v sobotu 22. února 2020 maratón obvodních konferencí v Praze. Současná situace ve straně i ve společnosti, problematika bydlení, zdravotní a sociální oblast, vzdělávání, kultura, doprava a bezpečnost…tato a mnohá další témata rezonovala v diskuzních příspěvcích delegátů.

29. 6. 2019

V neděli se konalo protestní shromáždění Milionu chvilek na Letné. Co člověk, to jiný důvod k účasti. Scénář ale stejný jako kdysi. Stejné nástroje a postupy. Kavárenští umělci, co od vlády inkasují miliony (p. Mádl), se zase staví lidem na oči. Politici za zenitem, znovu bažící po moci.

12. 5. 2019

   Obvodní výbor KSČM Praha 8 uspořádal 9. května pietní vzpomínku na Kobyliské střelnici, tedy na místě, kde byli za okupace hitlerovským Německem popravováni čeští vlastenci, odbojáři, kteří aktivně bojovali proti fašismu, ale i lidé, kteří jen nesouhlasili s okupací nebo schvalovali atentát na Reinharda Heydricha.

10. 5. 2019

I Prahou prošel ve středu 8. května Nesmrtelný pluk:

22. 12. 2018

Co chci tímto, poněkud otřepaným, sloganem, naznačitt? Tedy popořádku. Slýchávám, že náš volební neúspěch způsobilo m.j. vykrádání „našich“ témat. Mám teď na mysli konkrétně problematiku bytů a bydlení. Protože je mně tato problematika blízká  (byl jsem 12 let m.j. členem bytové komise ÚMČ Praha 8 ), budu se  jí tedy zabývat konkrétně .

2. 11. 2018

Je po volbách.  Ani největší pesimista z řad členů KSČM a jejich příznivců v nich zřejmě neočekával takový propad.  Realisté opakovaně poukazovali, že ani po třech prohraných volbách nedošlo k žádné změně. Prostě staré vyježděné koleje. Pohoda. Pofoukali jsme si pak navzájem své bolístky a nastalo všeobecné mazání si medu kolem úst.

16. 10. 2018

Tak máme za sebou další volby, v Praze dokonce trojnásobné. KSČM utrpěla další debakl. Přišli jsme kompletně o celé zastoupení na pražském magistrátu (o čtyři zastupitele), o většinu zastupitelů na pražských radnicích (celkem o 31 zastupitele). Zvoleni byli čtyři zastupitelé (převážně v menších městských částech). Vyjádření našeho ústupu z pozic bude nejvýmluvnější v číslech.

2. 10. 2018

Záznam ze shromáždění k 80. výročí Mnichovské zrady, které se uskutečnilo v neděli 30. září 2018 před budovou Rudolfina v Praze.

1. 10. 2018

Vedle jiných aktivit k letošnímu 80. výročí Mnichovské zrady se České mírové hnutí podílelo i na zorganizování mírového shromáždění „Přízrak Mnichova se vrací.“ Kromě Českého mírového hnutí jej v neděli 30.

18. 9. 2018

Letošní slavnost »Den s Haló novinami« se nekoná na tradičním místě v pražském areálu holešovického Výstaviště, ale bude probíhat na Karlově náměstí, jaký je důvod?

14. 9. 2018

Ať se nám to líbí či nikoliv, volby se blíží mílovými kroky. Už za tři týdny bude rozhodnuto. V letošních volbách jsme se pokusili spojit standardní volební kampaň a inovativní přístup mladých odborníků na reklamu. Výsledek vnímám víc než uspokojivě.

11. 9. 2018

Nepochybuji, že je užitečné sestavovat si mozaiky z různých veřejně přístupných mediálních zpráv. Pak lze najít mnohem objektivnější příčiny jevů, kterým občan těžko rozumí a leckdy se jich i obává.

11. 9. 2018

V úterý 4. září zahájila KSČM u Kulturního domu Ládví volební kampaň v Praze 8. Na zahájení se podíleli její kandidáti do zastupitelstva městské části Praha 8, vedoucí kandidátka do zastupitelstva hlavního města Prahy s. Marta Semelová i kandidát do Senátu za volební obvod č. 23 s. Vladislav Kopal.

2. 9. 2018

Politické klima v České republice připomíná přetopený kotel, z něhož se line nepříliš vábná vůně. Proč tomu tak je? Příčinou jsou stále převařující se vyčpělé ingredience. Ingrediencemi myslím politiky, občas v novém stranickém saku, technology moci, žongléry prázdných slibů a mistry manipulací s veřejností. Jistě jste si všimli, co je veřejnosti slibováno a co pak reálně plněno.

31. 8. 2018

Tak nám politická okurková sezóna končí pěkným šokem - ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) jmenoval dosavadního ředitele Národního divadla Jana Buriana do funkce i na druhé období, a to od 2. srpna 2019 do 1. srpna 2025.

28. 7. 2018

(otázka srpnové Osmičky)

Nejde jen o prázdné domy

Stránky