Která ruka vede „loutku“ Jiřího Drahoše ?

23. 1. 2018

Bylo-nebylo. Jednoho dne se několik lidí probudilo a všechny ovládla jediná myšlenka :  Jiří Drahoš na Hrad! On je ten povolaný!  A sestavili poselstvo (tým) , které  vyrazilo směrem k Jablunkovu, požádat pana akademika, aby přerušil bádání, vymyl zkumavky  a vydal se reprezentovat pražskou kavárnu v boji proti nevzdělaným a starým…

Jemná nadsázka v úvodu je doufám patrná. Tedy zpět do reality. Někdo  totiž usoudil, že se v Česku děje něco nepřípustného .  Češi totiž nedostatečně milují EU!  Navíc jsou i vzpurní.  Co si  vlastně o sobě myslí? Euro jim nevoní,  imigrační kvóty odmítají. Dokonce o sobě chtějí sami rozhodovat ! Taková drzost... Hlásají  i takové nepatřičné a neschválené názory, že by se měla bída v Africe tamtéž i  řešit,  dokonce svévolně posílají pomoc přímo do míst konfliktů. A vůbec. Mají nějak moc vlastních názorů a to se jim musí zarazit. Tuto známou větu už kdysi prohlásila slavná trojice vypečených rádců ve filmu  Pyšná princezna a má platnost dodnes….  Jak to ale nyní sametově provést? Nic složitého. Stačí použít bezpáteřního premiéra Sobotku, aby několik měsíců před volbami nesmyslně vyhnal z vlády úspěšného ministra financí. Následně dát ve veřejnoprávní TV nevídaný prostor zřejmě  největšímu tuneláři Evropy. Pak souběžně nastartovat masívní dehonestaci prezidenta Zemana a oznámkovat jeho voliče jako nedovzdělané a přestárlé. Ani prezident a proto i jeho voliči se totiž nehodí do plánů „převýchovy“ vzpurných Čechů.  Ale jak dál?

Tak se – opět daleko od českých – hranic nastartoval mnohokrát osvědčený postup. Použití Páté kolony.  Staré a osvědčené metody. Ono se totiž dá manipulovat  děním v cílovém teritoriu nejen tlakem z vnějška, ale též vnitřní erozí  funkčního systému. Účinná je například kontinuální  dehonestace všech, kteří nezastávají ony správné názory.   A co ještě přidat , aby to mělo tu správnou sílu?  Například  vyrobit a do prezidentských voleb barnumským způsobem nasadit virtuálního borce. Pana  Akademika, člověka bez minulosti. Ta se pak nějak dovyrobí.  Následně  ho obklopit tvářemi tzv. celebrit. Naučit jej vystupovat a při tom ale skoro nic neříci. Prostě vytvořit takového „mazače medu“ kolem voličských úst… Co na tom, že lidé jako on neznají skutečný život, neznají problémy se složenkami, doplatky, strachu o práci, strachu z nemoci, strachu z invalidity a ztráty životního standardu. Své pak odvede i veřejnoprávní  „Kalouskovize 24“ . Několikrát kamera švenkne slavné, vesele hodující na rautu pana Poslušného, prostě velkovýrobna optimismu. Vytvořit ještě mýtus, že pana Akademika volí lidé inteligentní, vzdělaní a s přehledem, mladí a perspektivní. A souběžně stále omílat, že prezidenta Zemana volí ti na opačném konci zmíněného. Tedy neinteligentní, nevzdělaní, bez přehledu, staří a neperspektivní.

Opravu si toto necháme líbit ?        

Opravdu je nám jedno, že nás „Kalouskovize 24“ za naše peníze uráží a zesměšňuje? Je hlas seniora  míň, než studenta obskurní vysoké školy? Proč jsme neustále zahrnováni mediálními výkřiky nýmandů, kteří chtějí v případě nevýhry svého kandidáta kamsi emigrovat. Není to původní. Nu což, je to jejich vůle a svobodné rozhodnutí. On je k tomu nedávno pan Akademik i nabádal. Pro dokreslení. Emigrovat chtěl nedávno z týchž důvodů kdysi populární herec, nyní lehce šišlavý a obtížně se pohybující člověk z reklamy. A že to nakonec neudělal ? Zřejmě  si to rozmyslel.  Má totiž životní zkušenosti a vše mu došlo.  Opravdu si sami sebe nevážíme, opravdu je nám vše jedno? Opravdu si necháme vymývat mozek ČT 24 či preferovanými politickými stranami s několika hlasy, které sotva založily svůj parlamentní klub?  Opravdu jsme národ Švejků? To snad ne.I Češi byli kdysi hrdým národem, proč jím nejsme MY nyní ?

Jsme zavlékáni prezidentem Zemanem na východ?  

Historický exkurs. Vzpomeňme např. na konverzi zbrojní výroby v 90.letech minulého století z dílny prezidenta Havla. Výrobu v českých zbrojovkách  jsme omezili a mysleli si, že se takto staneme  světovými Mírotvůrci. Tůůhle!  Pistole, pušky a kulomety  pak  na uvolněné trhy dodali jiní.   Proč to zmiňuji? To není příliš složité.  Na západ jsme toho moc neprodali (neměli jsme být konkurencí, nýbrž pouze nenasyceným trhem ) a uvolněné východní trhy bleskem obsadili naši noví přátelé z EU. Bylo nám a je vtloukáno, že vše na východ je dílo Satanovo. Abychom obchodně nepřekáželi starým evropským zemím. Proto EU uvalila na Rusko sankce. Zřejmě moc drtivé nejsou. Ale jejich zásluhou  letí u nás ceny potravin vzhůru. Kdo je  postižen? A kdo z nich těží?  Abych si vše ujasnil, půjdu si koupit máslo za 50,-  vejce za 5,-  sýry za 250,- atd.  Je obchod s východem riziko?  Asi ne. Důkaz?  Zde jeden je. Nedávno při návštěvě prezidenta Macrona v Číně uzavřela Francie kontrakt na dodávku několika set letadel Airbus. Miliardový obchod.  A nikdo jej za to nenapadal. On totiž pan Macron domů a do celé  řady evropských zemí přivezl práci a tudíž i peníze. A že by tím zavlékal Evropu do osidel komunistické Číny ? To by se neodvážil nahlas říci ani největší hlupák. I když…  

Lidé (prosím)  myslete…

Použil jsem parafrázi známého citátu. Když budu myslet, NIKDY nemohu volit gelovitého  neuchopitelného pana Poslušného. Proč?   Nevím, kolik v sobě skrývá tento pán tváří.  Která je z nich ta pravá, co by se nakonec objevila? Je to ten skromný chápající vědec před volbami, nebo ten  po „americku J“ poskakující a energií kypící  muž, který bude „přeskupovat“ svůj strategický tým?  Jaký má vlastně názor na migraci ,na zavedení eura a vůbec na všechny důležité zahraničně politické otázky. Bude chtít  chránit republiku a její občany ?  Nebo je to ryzí Eurohujer ?  Je to přezíravý „elitář“ ( podle struktury jeho příznivců jsem přesvědčen , že ano) ? Dokáže si vůbec vážit i seniorů, nemocných či  lidi z nižších příjmových vrstev ? Nebude je  nakonec vnímat jen jako bláto na značkové polobotě? Je příliš neznámého kolem pana Akademika. Nikdo nezná jeho někdejší názory a postoje  v roce 1968 či na následnou normalizaci, nikdo neví, kam se klonil v roce 1989. Není náhodou někde evidován?  Věřím, že v debatách s prezidentem Zemanem se řada věcí ozřejmí. Akademik  se bude muset názorově poněkud odkopat. Mlžit nelze do nekonečna. A odznáčky  na klopách a rozchechtané celebrity  to nezachrání.

 A politicky je pan Drahoš elév bez jakékoliv zkušenosti. A já si opravdu 27.ledna 2018 nechci sednout do letadla, které bude pilotovat diletant, co si jen nastudovat manuál o obsluze stroje. Proto není a nebude pan Drahoš mým favoritem.

Autor: 
Vladislav Kopal, zastupitel MČ Praha 8 a předseda kontrolního výboru ZMČ Praha 8
Zdroj: 
OV KSČM Praha 8