Už i umýt se bude luxus

15. 4. 2023

Celý kruh zla, tvořený vládou, Poslaneckou sněmovnou, Senátem, Ústavním soudem, a při prozatím nejasné roli prezidenta Pavla, opět šátrá lidem po kapsách. Co mám na mysli? Ministrem Stanjurou avizované nestydaté zvýšení ceny vodného a stočného, tedy ze stávajících 10 % na pětikoaličních 21 % DPH.

Cena vody se týká každého z nás, bez rozdílu. Jak člověka s příjmem na hranici životního minima, tak i např. politiků s jejich stotisícovými příjmy, telefony, auty se řidiči zdarma, neuvěřitelným cestovným a s mnoha dalšími netušenými prebendami. Za kubík vody zaplatí obě tyto skupiny naprosto stejně. Koho to bude bolet víc a kdo to ani nepozná, je zřejmé. Stačí ovládat procentní počty. A jsi-li, seniore či osamělá matko, pod hranicí životního minima a skoro živoříš, užij si „dobrodiní“ Fialova deštníku a běž se o svou dávku poprat do fronty na Úřad práce, např. v Praze na Střížkově. I tak vypadá demokracie ve fialovém provedení. Produkt nestydaté vlády, která chudým bere a bohatým dává. Vláda chudými, starými, nemocnými opovrhuje. Nebo je to jinak?

Myslel jsem si bláhově, že už jsem nasbíral dost životních zkušeností, aby mě ještě málo co překvapilo. Ale stalo se. Viděl jsem totiž řeporyjského starostu Novotného v jakémsi vystoupení na internetu, které svou vulgárností, primitivností a nechutností překročilo všechny meze. Asi měl tento pravicový politik pocit, že se o něm dlouho nemluvilo, tak tak se do toho, chráněn ODS, od podlahy pustil.  Co tam onen volený zástupce řeporyjských občanů z ODS říkal, bylo neuvěřitelné. A nic se nedělo a neděje. Nikdo nic neřeší. Fialový expres ODS frčí dál.  U jiného nečlena Pětipracky přitom stačí málo, a je vláčen tiskem (olympionik Svoboda). Ozvaly se i hlasy požadující jeho propuštění z armády a degradaci. Zřejmě si onen nešťastný sportovec nepřečetl fiktivní příručku „Jediný správný názor“. A jeho slova revolveroví pisálci a druhořadí politici ihned překroutili, aby mohli dokumentovat svou loajálnost režimu. Inu praxe gumového metru opět ožila. Nic se neděje, nikoho to nezajímá, a ti, co by konat měli, nekonají. To není Palermo na Sicílii, ale Řeporyje u Prahy v roce 2023…

Autor: 
Vladislav Kopal, předseda OV KSČM
Zdroj: 
OV KSČM Praha 8