„Ať platí“…

5. 5. 2023

Není dne, aby nás média neděsila. Většinou se jedná o to, jak ještě víc utáhnout lidem kohouty. Zejména střední vrstvě, seniorům, nemocným, nízkopříjmovým rodinám. O bohatých se ale nemluví vůbec. Například progresivní daň je stále tabu. Existuje přece známá teze pravice, že lidi nelze trestat za to, že jsou úspěšní a proto bohatí. Ale lovit v kapsách nemocných, starých a méně majetným, to lze. Staří nemohou stávkovat, nemocní nepůjdou na demonstraci.  Zato bohatí přispějí na volební fondy těch, kteří díky triku pana soudce Rychetského uchvátili moc a vytvořili absolutistickou vládu. A prezidenta generála Pavla pouze zajímá, aby bylo dost munice a zbraní na Ukrajině. Na národ kašle, pouze přikyvuje asociálním krokům fialové vlády.

Kdysi Václav Klaus na náměstích tvrdil, že Rakousko doženeme. A měl pravdu. Pětipracka to dokázala už nyní. Je vám to divné? Uvedu příklady. Podívejme se  na  ceny energií a inflaci. Uvedu některá čísla zveřejněná Eurostatem. Nejvíce zdražila elektřina v Rumunsku (+112 %), ČR je hned na druhém místě (+97 %)! Dobrá práce, fialoví hoši a děvčata. Na druhém pólu jsou Lucembursko (+3%), Holandsko a Malta, ty dokonce zlevnily (-7 a -3 %). Smutnou kapitolou pro Čechy je i cena plynu. Jsme dokonce první v Evropě (+231%), následuje Rumunsko (+165 %) a Lotyšsko (+157 %). Další skvělý výsledek vlády. Zřejmě vysílat signály jen nestačí, dámy a pánové. Nejméně naopak zdražilo Chorvatsko (+14 %) a Slovensko (+18 %)! Jaký je rozdíl mezi Českem a Slovenskem? V ceně plynu je to celých 213 % v náš neprospěch!!! Proč?  Závěr si jistě učiníte každý sám. Čísla jsou čerpána z veřejně dostupných zdrojů, i když naše Pětipracka hned obvinila Eurostat z omylů. Asi v Eurostatu pracují samí nedoukové a hlupáci. Nebo nepochopili kouzlení s čísly, které provádí ministr Stanjura. Nestoudnost vystupování pánů Rakušana a Jurečky je neuvěřitelná. A premiér jen mlží a vysílá signály.

Nyní zřejmě probíhá soutěž  Pětipracky, kdo z členů tohoto klanu najde lidem v kapsách víc peněz. Pět rukou v našich kapsách je už moc. Úspory denně ničí inflace. Už stihli i retroaktivně změnit pravidla valorizace důchodů a potrestat lidi, co čtyřicet let chodili do práce.  Ale snížit si své platy, to ne. To by rozpočet sice nezachránilo, ale bylo by to alespoň mravné. Co uvažují provést dál? „ Zdražíme domovní daň!“, volá elektrotechnik Stanjura. A ne o 10 nebo 20%, ale rovnou o 100%. Ať ty demonstranty a nespokojence přejdou roupy. A co vymyslíme na bezmocné a nemocné? Jak na nich ušetřit? Jednoduše na lécích, kterých je stále méně a méně. Vláda vidí ale i další problém. Někteří nemocní dokonce chtějí polehávat zdarma v LDN.  A to jim vláda a její pobočka Parlament zřejmě zatrhne. Zdarma tam budou moci být pouze 90 dní a dál za peníze, říká vláda. A nějaký protiklad, aby to nebylo jen pesimistické čtení. Pět lidí z Pražských služeb si na odměnách vyplatilo 18 milionů. Ti rozhodně demonstrovat nepůjdou. O odměnách ředitelů zdravotních pojišťoven nemluvě. Milion sem, milion tam. Nestydaté.

„Ať platí“, říkali vypečení rádci v Pyšné princezně a ždímali poddané. Tam ale skončili v šatlavě a vše se v dobré obrátilo. Tady nevěřím ani jednomu. Není tu totiž zatím žádný král Miroslav. Škoda.

Autor: 
Vladislav Kopal, předseda OV KSČM
Zdroj: 
OV KSČM Praha 8