Je penicilin luxus?

15. 9. 2023

To, že současné vedení státu se stále více vzdaluje pojmu DEMOKRACIE, je zřejmé. Duchovní Otec Pětipracky (5P), soudce Rychetský, musí mít dobrý pocit, jak dobrou práci odvedl. Tak si prosím ono zprznění demokracie rekapitulujme.

Vláda – volebně neúspěšné strany (Piráti, KDU ČSL) parazitují na těch silnějších a paradoxně ovládají ministerstva lidmi, kteří problematice nerozumí (např. Bartoš, Výborný).  Tato obskurní vládní parta diletantů (např. Černochová, Stanjura, Rakušan) pak předkládá své asociální návrhy Poslanecké sněmovně. Poslanecká sněmovna je tvořena další partou ve stejných dresech (5P). Následuje tzv. pojistka demokracie, Senát (opět další parta ve stejných dresech 5P), tedy vše je předem schváleno. A co následuje dál? Pan generál – prezident.  Ve volbách opět vehementně podporován Pětiprackou, tedy po malém tanečku je vše zase schváleno. A kruh asociálnosti se uzavírá. Vnímáte také tento paradox? Propojení vláda, PS, Senát, prezident je dobře fungující totalitní mašinou. Rychetského projekt funguje dokonale. Psi mohou štěkat (myšlena opozice a občané), ale karavana táhne dál. Názory opozice smeteny, čas k diskuzi omezen atd. Nedělá se Vám z toho nevolno? Mně tedy ano.

Také jste si všimli „odbornosti“ většiny našich ministrů? Ovládají mistrně verbální eskamotérství, mnoha slovy dokáží neříct NIC. Vést minulé vlády např. ministerstvo zdravotnictví tak, jako pan dr. Válek, byli by „nezávislí“ redaktoři ČT zřejmě v ohrožení života, protože by je mohl dostihnout infarkt, jak by jí spílali na ČT 1. To, že penicilin, který byl desítky let standardním lékem dosažitelným ve všech lékárnách, se za ministrování dr. Válka stal v ČR obtížně dostupným, takřka luxusem, je v 21. století neuvěřitelné. Jak ležérně prohlásil p. ministr, budou si ho muset pacienti shánět. Nebude prý v každé lékárně... V Polsku, Německu, Rakousku atd. to jde, u nás ne. Proč? Oni totiž NEMAJÍ vládu, co kašle na své voliče.   Češi jsou až za tanky, granáty a Ukrajinci.

 A tak bychom mohli pokračovat dál.  To, že ministr financí elektrotechnik a jeho poradce je bratr věčného poslance Bendy bez ekonomického vzdělání, už nikoho nezarazí. Paní Černochová, která armádě nerozumí, vydává stovky miliard za letouny, co sežerou v budoucnu celou českou ekonomiku, je další příklad nekompetentnosti.   Ministr zemědělství o zemědělství nic netuší (on je totiž manažer…), nový ředitel úřadu práce je bývalý tiskový mluvčí kohosi …. A mohli bychom pokračovat.

Sledujte běh událostí, jak nás Pětikoalice tryskem vede až na samé dno Evropy. Ať víte, koho nevolit. Zatím se jí daří „rozděl a panuj“. Necháme si to líbit?

Autor: 
Vladislav Kopal, předseda OV KSČM
Zdroj: 
OV KSČM Praha 8