Aktuálně

5. 12. 2023
Máme za sebou připomínku 34. výročí zásahu bezpečnostních sil tehdejšího socialistického Československa proti demonstrantům, kteří byli jimi 17. listopadu v roce 1989 zastaveni v Praze na Národní třídě. Zejména prorežimní média se činila.  Konečně jako každý rok v tento čas přinášela záběry ze zásahu a pohledy na svíčkami ozářený památník.
9. 10. 2023

Jaké že to máme v čele státu, obou komor Parlamentu, ale i ve vedení politických stran duševní naháče jsme se mohli přesvědčit po nedávno skončených předčasných volbách do Národní rady Slovenské republiky.

9. 10. 2023

Čtyři roky vládnutí nevládnutí pod kuratelou prezidentky Čaputové se Slovensko dostalo do takových politických turbulencí, které v novodobé historii naši sousedé ještě nezažili. Kdo si myslel, že po pádu Ficovy vlády dojde k uklidnění politické scény, hluboce se mýlil. Ta naopak převelice zhrubla.

9. 10. 2023

Kdo pozorně sledoval informace prorežimních médií okolo 85. výročí podepsání hanebné Mnichovské dohody, která se stala počátkem rozbití Československa a potažmo následného rozpoutání nejničivější války v dějinách lidstva, musel konstatovat, že si počínaly jaksi vlažně; stejně tak to platí i o představitelích státu.

9. 10. 2023

Také vážení čtenáři máte stejné pocity jako já, když sledujete jednání Parlamentu, že jde o žvanírnu, jak ji kdysi trefně nazval Andrej Babiš? Často hodiny a hodiny tlachání o ničem, nekonečné obstrukce mnohdy k malichernostem jen proto, že jsme to nepředložili my.  Hrubá síla vítězí. Nechybí vzájemné urážení se a už tu máme i fyzické napadání. Továrna na zákony, novely a novely novel.

15. 9. 2023

Když jsem si před časem v Naší pravdě vyměnil s Mirkem Prokešem názor na současné Sudetoněmecké krajské sdružení a jeho 73. sjezd, nečekal jsem takovou odezvu, a to i z toho důvodu, že lidí, které to zajímá, zřejmě nebude mnoho a pamětníků je již ještě méně. Jsem upřímně rád, že jsem se mýlil.

15. 9. 2023

To, že současné vedení státu se stále více vzdaluje pojmu DEMOKRACIE, je zřejmé. Duchovní Otec Pětipracky (5P), soudce Rychetský, musí mít dobrý pocit, jak dobrou práci odvedl. Tak si prosím ono zprznění demokracie rekapitulujme.

17. 8. 2023
Báseň Marie Veselé věnovaná všem mírovým hnutím proti vojenským základnám a radaru
 

Vím, že i tam

po modrém blankytu

bělavé páry hynou

a lehounký větřík

si s nimi hraje –

když neubráníme si zemi,

neubráníme si

ani ten malý bod,

vždyť zrada zraje.

 

Vy oblaka, co zemi objímáte,

11. 8. 2023

V posledním červnovém čísle Naší pravdy se otázkou měnové reformy v roce 1953 fundovaně zabývá Jaroslav Šulc, který na základě faktů uvádí důvody této operace a píše, v jakých podmínkách a za jakým účelem byla provedena. V závěru připomněl všelijakým těm pisálkům, že současní mocní ožebračili po roce 1989 lidi bez výměny peněz nejméně dvakrát.

11. 8. 2023

Dalo se to očekávat, že k 120 výročí narození a 80 let od smrti Julia Fučíka se opět jako vždy při takovýchto příležitostech ozvou ty nejodpornější hyeny z české novinářské žumpy. To si přece nemohou nechat ujít plivnout na život a dílo statečného člověka na rozdíl od nich skutečného novináře autora světoznámé Reportáže psané na oprátce.

Stránky