hledání

Akce

 
V Bruselu
Návštěva Bruselu s Jiřím Mašťálkou, 2016. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Pamětní deska
Pietní akt na Kobyliské střelnici, 2016. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
před úřadem MČ Praha 8
Slavnost Haló novin, 2015. Letos 25 let Haló novin. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
před úřadem MČ Praha 8
Návštěva delegace ze slovenské Prahy a dalších obcí okr. Lučenec. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
památník
Zájezd OV KSČM Praha 8 do Dachau a Mnichova, 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
V. Filip
70 let vítězství nad fašismem, pietní akt na Olšanských hřbitovech 9. května 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
1. Máj
1. MÁJ 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Budéva EP
Demonstrace proti americkému vojenskému konvoji, Václavské náměstí, 28. 3. 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Budéva EP
Návštěva Evropského parlamentu s ing. Kohlíčkem. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
mdž
MDŽ 2014. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
konference
Obvodní konference 2013. Celou fotogalerii naleznete zde.

Kontakt

OV KSČM Praha 8
Světova 15
180 00 Praha 8 - Libeň

tel:725 646 008

     734 430 327

email: ov.praha8@kscm.cz

 

 

 Náš kanál na YOUTUBE:

 

youtube

 

Statistika návštěvnosti

Naše webové stránky od 1. 10. 2008 navštívilo již 351 706 lidí.

 

Zveme Vás:

 

Pozvánka - Šmeral

Klub mezinárodní politiky

Klub mezinárodní politiky zve na následující akce:

21.9.2015 Evropská levice, jak dál ?

26.10.2015 Zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti ČR .

30.11.2015 USA před prezidentskými volbami.

Zasedání KMP se konají v budově ÚV KSČM Praha 1 Politických věznů 9 v zasedací místnosti č.76, vždy v 17 hodin.

Srdečně zveme všechny členy a sympatizanty KSČM.

KSČM na Praze 8

Aktuálně

předchozí 1-1011-18 další
Komunisté jsou tu pro Vás!
autor: Mgr. Jaromír Petelík, zastupitel MČ Praha 8

Vážení spoluobčané, téma prosincové Osmičky je příjemným zpestřením konce hektického roku 2012. Tento rok nám přinesl mnoho událostí, bohužel rada MČ Praha 8 nám těch pozitivních moc nenabídla. Rada stále prosazuje spornou výstavbu nové radnice, měli jsme tu azbestovou aféru, botanická zahrada byla také v centru dění a občané na sídlišti Střížkov stále doufají, že jim za domy nevyroste „skládka“. Obyvatelé Karlína zase bojují s bezohlednými developery a navíc mají spoustu starostí s bytovou privatizací, kterou většinově chtěli, ale nyní jim mnoho úsměvů na tvářích nevytváří. V roce 2013 se KSČM na Praze 8 bude snažit prosazovat své programové priority. Mezi hlavní body patří: Přehodnocení projektu „Centra Palmovka“, zajistit aby privatizace byla ku prospěchu občanů Prahy 8 a ne spekulantů. Podpořit výstavbu družstevního bydlení a zajistit dostatek míst ve školkách, domovech důchodců a obdobných zařízeních sociálních služeb. Budeme bojovat proti „projektům“ které mohou být ekologickou hrozbou pro Prahu 8 (paroplynová elektrárna, Střížkovský sběrný dvůr…). Hodně nás bude zajímat, kam směřují peníze z výběrových řízení a jak hospodaří celý úřad a organizace, které pod něj spadají. A v neposlední řadě budeme dohlížet, aby projekty které se mají v blízké době realizovat, nedopadly jako zateplení ZŠ Šutka a Hovorčovická. Těmi projekty jsou rekonstrukce koupaliště na sídlišti Ďáblice, parkovací zóny, vytěsnění heren z našeho obvodu…). Já, i celá KSČM na Praze 8, Vám občanům krásného osmého obvodu děkuje za podporu v naší každodenní práci, tak i v letošních senátních volbách. Přejeme Vám pohodové prožití vánočních svátků a společně se budeme snažit, aby nejen v roce 2013 byl náš obvod místem, kde se bude dobře žít všem poctivým a pracovitým lidem.


Volební programy KSČM a ČSSD jsou si nadstandardně blízké (u parlamentních voleb ze šedesáti až osmdesáti procent, v krajských volbách ještě více). KSČM je dnes přitom legitimní součást demokratického politického systému. Libovat si v její pohodlné izolaci, to jen blokuje levicovou většinu. Krokem vpřed je společná, otevřená a věcně vedená debata nad programovými otázkami pro levici. Pro takovou debatu je v dnešní atmosféře radikalizace postojů veřejnosti příznivá atmosféra.

Praktické uplatnění průniku střednědobých programů KSČM a ČSSD odstraňuje balvan na cestě k vládě levice. Součinnost levice, kterou v poměrném volebním systému tvoří více subjektů, umožňuje kombinované oslovení voličů. Synergie pak může mít celkový větší účinek, než by odpovídalo sumě účinků získaných izolovaně. A proto vytahuje pravicová propaganda rudé strašidlo, kterým se snaží vnutit dojem, že kdo spolupracuje s KSČM, je pomahačem zla.

Samozřejmě tu je jak programový průnik, tak rozdíly. Zřetelnější odlišnosti mezi KSČM a ČSSD se dají nalézt zejména v dlouhodobé programové orientaci. Pro KSČM je sociální stát nezbytný postupový střednědobý cíl, nikoliv vrcholná meta. Nebojí se mluvit o socializující či socialistické strategické perspektivě.


→ celý článek
autor: Petr Vilím

Přijatý zákon o církevních restitucích dává jasný základ k dobrým vztahům mezi církvemi a státem . Tato věta se objevila na facebookých stránkách kardinála Dominika Duky.

Jelikož Duka je nyní v Peru připravili jeho spolupracovníci tyto věty na Facebook ,, Je to dobrá zpráva pro všechny. Pro lidi kteří nebudou muset platit církev ze svých daní. Pro obce, kterým dosud bránil v rozvoji blokační paragraf a nyní se budou moci dál rozvíjet“ uvedl v prohlášení generální sekretář České biskupské konference Tomáš Holub.

Současná vláda a pravicová Poslanecká sněmovna se opět vykašlala na lidi kteří připojili svůj podpis pod Petici proti takzvaným církevním restitucím. A chce vracet majetek minimálně za 75 mld. korun a dalších 59 mld. tzv. náhrad. Současný již tak obrovský státní dluh ještě naskočí.


zdroj: VV ÚV KSČM
Výkonný výbor ÚV KSČM po projednání a zvážení všech okolností dospěl k závěru, že KSČM pro prezidentské volby 2013 nebude nominovat vlastního stranického kandidáta. Cílem KSČM je usnadnit volbu nepravicového kandidáta.
V příštím roce »záporný růst« české ekonomiky?
autor: Václav VĚRTELÁŘzdroj: Haló noviny

Až do minulého týdne pokračovala česká vláda v optimistických, ale zcela nereálných předpovědích vývoje ekonomiky. Mirek Topolánek v roce 2008 prohlašoval, že v ČR žádná krize nebude a pro rok 2009 předpokládal růst ekonomiky o 4,8 procenta.

Ve skutečnosti byl pokles o 4,1 procenta. To se opakovalo i při přípravě návrhu státního rozpočtu na rok 2012. Vláda Petra Nečase zcela ignorovala vývoj světové ekonomiky a zejména ekonomiky Evropské unie. Návrh státního rozpočtu předložený vládou Poslanecké sněmovně vycházel z předpokladu růstu ekonomiky ČR v roce 2012 o 2,5 procenta. Tak to totiž viděla predikce ministerstva financí z července.

Vývoj ekonomiky v tomto roce v celé Evropě je nepříznivý. Výrazně začala brzdit i česká ekonomika. Zhoršují se i prognózy mezinárodních organizací a předpokládají vývoj české ekonomiky ještě nepříznivější.


→ celý článek
autor: Zdeněk Nagovský

Příběh, který následuje, se udál v létě roku 1945 v bývalých Sudetech, ve městě Žatci. Do Žatce byl můj otec odvelen spolu se svou jednotkou Pohotovostního pluku 1 NB, do kterého se krátce po osvobození, přihlásil. Smyslem příběhu není čtenáře dopodrobna seznamovat se situací v česko-německém pohraničí. Připomeňme si ale pár událostí, které otce do řad pohotovostního pluku v jeho dvaceti letech přivedly. Především to byly otřesné zážitky, které za šest let okupace prodělal a jež vyvrcholily počátkem května 1945, kdy jeho život visel docela na vlásku.


→ celý článek
autor: Pavel ŠAFRÁNEKzdroj: Haló noviny, 8. 3. 2011

Výzva exprezidenta Václava Havla směrovaná k západním zemím, aby vojensky zasáhly do situace v Libyi, zatím nemá ohlas.

Jen odmítnutí prezidenta Václava Klause. Militantní Havel se zároveň odvolává na svůj postoj k situaci v Srbsku. Tvrdí dokonce, že Západ tam měl zasáhnout mnohem dříve, než se pak stalo.


→ celý článek
autor: Vladimír Bouša

Komunální volby skončily. KSČM v Praze 8 získala celkem 47 206 hlasů, což činí 10,00 % všech hlasů Do Zastupitelstva MČ Praha 8 bylo za KSČM zvoleno celkem 5 zastupitelů, jmenovitě JUDr. Vítězslav Jaroš (67 let), Ing. Cyril Čapka (62 let), Doc. Milan Tuček, CSc. (62 let), Mgr Jaromír Petelík (27 let) a Kateřina Gottwaldová Bayerová (32 let).


→ celý článek
předchozí 1-1011-18 další
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena