hledání

Akce

 
V Bruselu
Návštěva Bruselu s Jiřím Mašťálkou, 2016. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Pamětní deska
Pietní akt na Kobyliské střelnici, 2016. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
před úřadem MČ Praha 8
Slavnost Haló novin, 2015. Letos 25 let Haló novin. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
před úřadem MČ Praha 8
Návštěva delegace ze slovenské Prahy a dalších obcí okr. Lučenec. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
památník
Zájezd OV KSČM Praha 8 do Dachau a Mnichova, 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
V. Filip
70 let vítězství nad fašismem, pietní akt na Olšanských hřbitovech 9. května 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
1. Máj
1. MÁJ 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Budéva EP
Demonstrace proti americkému vojenskému konvoji, Václavské náměstí, 28. 3. 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Budéva EP
Návštěva Evropského parlamentu s ing. Kohlíčkem. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
mdž
MDŽ 2014. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
konference
Obvodní konference 2013. Celou fotogalerii naleznete zde.

Kontakt

OV KSČM Praha 8
Světova 474/8
180 00 Praha 8 - Libeň

tel:725 646 008

     734 430 327

email: ov.praha8@kscm.cz

 

 

 Náš kanál na YOUTUBE:

 

youtube

 

Statistika návštěvnosti

Naše webové stránky od 1. 10. 2008 navštívilo již 351 706 lidí.

 

KSČM na Praze 8KomentářeZe zahraničí

Ze zahraničí

autor: Miloslav RANSDORF, poslanec Evropského parlamentu za KSČM

V době, kdy byl svět bipolární, síly vyrovnané a na jedné misce vah stál Sovětský svaz se socialistickým blokem, nebyla uprchlická krize dnešního rozměru myslitelná. Mimo jiné i proto, že v zemích, jako je Sýrie nebo Libye, probíhaly za tehdejších vládnoucích režimů pozitivní změny. Jenže s rozpadem socialistických zemí vzala rovnováha zasvé a Spojeným státům se zalíbila pozice nezpochybnitelného suveréna na světovém politickém hřišti. Hlavním exportním artiklem USA se stal chaos s cílem zajistit pokračování americké vedoucí role ve světě. A protože je Evropská unie hlavním konkurentem, byly použity nové metody k jejímu oslabení.

Začalo to TTIP, o které se už otevřeně mluví jako o hrozbě pro Evropu. Pokračováním je uprchlická krize. Jejím prvním krokem byla destabilizace celého Blízkého východu, k níž Američanům snaživě pomáhali britští a francouzští politici. Teď probíhají následné fáze. Jeden německý poslanec zjistil, že v Sýrii se »čistí« vězení a propuštěné kriminální živly jsou za úplatu expedovány do Evropy. Příležitosti se chopil také organizovaný zločin v podobě gangů, čítajících tisícovky lidí. Italský premiér Matteo Renzi proti nim chce zasáhnout, ale obávám se, že moc šancí nemá. Islamisté posílají do Evropy pod rouškou uprchlické krize své agenty. Odhadem jich tu může být asi čtyři tisíce.


→ celý článek
autor: Karel Kluz

 Ve vedení EU se znovu jedná o vlastní armádě. V interview pro "Welt am Sonntag" nedávno předseda Evropské komise Jean Clude Juncker prohlásil, že Evropa musí vytvořit vlastní vojenskou sílu, aby mohla prosazovat své hodnoty na světové aréně. "Přestali nás brát vážně," stěžoval si. Názory evropských vlád se rozdělily. Londýn se postavil ostře proti, Berlín naopak vyjádřil své nadšení. Je evidentní, že jde o tah, který má napomoci evropskému imperialismu výstavbou vlastních ozbrojených sil donutit evropské parlamenty konečně zvýšit výdaje na zbrojení, poněvadž rozhodnutí EU jsou závazná na rozdíl od rozhodnutí vedení NATO, která jsou pouze doporučující.

Že se světový imperialismus snaží získat pro svou militaristickou politiku všechny své spojence, potvrdil již summit Evropské rady 20. 12. 2013 v Bruselu (před zahájením teroristického útoku ukrajinské armády pod vedením USA a NATO na Donbas), na kterém se potvrdila snaha USA donutit EU, aby nezasahovala pouze na Ukrajině, ale prohloubila komplexně svou militarizaci.


→ celý článek
Svět v krizi, a jak z toho ven
zdroj: Haló noviny

Sergej Glazjev, poradce prezidenta a akademik Ruské akademie věd, zveřejnil velmi závažnou studii o současné geopolitické situaci Ruska. V této stati jsou pojmenovány pravými jmény všechny věci, které do poslední chvíle nebyly zveřejněny mimo zdi kabinetů.

Poslední kroky Kremlu dovolují předpokládat, že především na základě rozpracování této stati bude vypracována strategie rozvoje Ruska v nejbližších 10 letech. Všechny podrobnosti můžete najít v původním textu (http://worldcrisis.ru/crisis/1584472).

1. Za událostmi na Ukrajině stojí USA - to je jediná síla, která má prospěch z eskalace konfliktu.

USA doufají, že díky velké válce v Evropě úspěšně projdou probíhající krizí a tak budou moci nastoupit novou dlouhou vlnu hospodářského růstu.


→ celý článek
Neonacista poradcem ministra obrany Ukrajiny
zdroj: Haló noviny

Vůdce polovojenské neonacistické skupiny Pravý sektor, označované v Rusku právem za teroristickou, byl jmenován poradcem na ukrajinském ministerstvu obrany.

Oznámila to v pondělí podle agentury AFP ukrajinská armáda a Pravý sektor, jehož členové pomáhají vojákům bojovat proti proruským silám na východě Ukrajiny.

Dmytro Jaroš (43), který je od loňského října poslancem ukrajinského parlamentu a velkým nepřítelem Kremlu, se stal poradcem náčelníka generálního štábu Viktora Muženka. Bude hrát prostředníka mezi oddíly dobrovolníků a velením vojsk, upřesnila armáda. »Chceme být vůči nepříteli jednotní a naším cílem je spolupráce a integrace jednotek dobrovolníků do ozbrojených sil,« vysvětlil podle AFP mluvčí generálního štábu. Dodal, že Jarošovy oddíly zůstanou autonomní, ale budou financovány ministrem obrany.


→ celý článek
Postupovat rozhodně s cílem zastavit krizi, prohlášení předsednictva ÚV KSRF
autor: G. A. Zjuganov, předseda ÚV KSRF

Ekonomická krize v Rusku se znovu prohlubuje a dotýká se již všech jeho občanů. Vláda demonstruje svou neschopnost zastavit tyto destruktivní procesy.

V ruské ekonomice šafaří finanční spekulanti. V posledním roce došlo ke znehodnocení rublu ve vztahu k USD o 42%. Podle kritéria MMF již snížení hodnoty měny o 20% je potřeba považovat za valutovou krizi. Pád hodnoty rublu za loňský prosinec je možné srovnat s poklesem hodnoty ukrajinské hrivny za celý rok 2014.

V současnosti vnucuje vláda ruským občanům názor, že příčinou je snížení hodnoty ceny ropy a ekonomické sankce uvalené na Rusko EU a USA. Je pravdou, že se hodnota ropy snížila od června 2014 do ledna 2015 2,3krát. Ze 114 na 50 USD za barel. Není ale třeba zapomínat, že Rusko není jediná země na světě, jejíž rozpočet je závislý na exportu ropy. Ale ani v jedné ze zemí, jako je Saudská Arábie, Kuvajt, Venezuela, Nigerie, Írán, Norsko, Alžír a dalších, nepoklesla hodnota vlastní měny o více než 13%. Je třeba říci otevřeně: ruská krize má svůj vnitřní původ.


→ celý článek
Dobrovolníci proti fašistům

Mezinárodní prapor složený z komunistů dobrovolníků již více než 2 měsíce odvážně bojuje s banderovci.

Již více než před 2 měsíci se pustil v Novorusku do boje Dobrovolnický Komunistický prapor, spojující nelhostejné   komunisty z mnoha republik Sovětského svazu a také Španělska.

Od prvního dne, kdy se prapor stal součástí  brigády "Přízrak" známého velitele domobrany Alexeje Mozgovoje, se   komunisté ukazují jako organizovaný, disciplinovaný oddíl stejně smýšlejících   lidí s vysokým morálním duchem. Kontinuálně vedený vojenský výcvik, střelby,   taktická cvičení a studium materiálně-technické základny významně zvyšují   úroveň bojové připravenosti dobrovolníků. Během krátké doby se početní stav   mužstva zvýšil téměř na trojnásobek. K praporu se začali přidávat naši   soudruzi jak z Luhanska a Doněcka, tak také z Ruska a západních zemí, což z   něho dělá vpravdě mezinárodní uskupení.


→ celý článek
Teď nezvedneme bílý prapor, varuje Fidel USA

Hrdina revoluce vítá zmírnění napětí, ale říká, že se nenajde nikdo, kdo by se vzdal

Vůdce kubánské revoluce Fidel Castro opatrně přivítal předběžné zlepšení vztahů se Spojenými státy, ale varoval Washington, že jeho zem vydržela celá desetiletí, aniž by zvedla bílý prapor, a nikdy to neudělá.

V upřímném projevu ke studentské federaci na Havanské universitě řekl: "Nikdy jsem neměl důvěru k politice Spojených států ani jsem s nimi neprohodil jediné slovo. To ale neznamená, že odmítám klidné řešení konfliktu. Vždy budeme hájit spolupráci a přátelství všech národů světa, včetně našich politických odpůrců."

Vyjádřil se ale, že když byl studentem, jen studiem marxismu dospěl k lepšímu pochopení podivného a složitého světa, v němž všichni žijeme. "Studenti by se měli inspirovat u Marxe, Lenina a Mao Ce-tunga", řekl, "aby se vyhnuli buržoazním iluzím, jejichž chapadla zachycují méně zkušené. Revoluční myšlenky musí být vždy jejich ochranou, jak lidstvo násobí své znalosti."


→ celý článek
Sýrie v RB OSN: nová provokace proti Rusku a ČLR
autor: Alexandr Mězjajevzdroj: Fondsk.ru

4. 2. 2012 proběhlo další zasedání RB OSN o situaci v Sýrii. Tentokrát byly útoky jejich delegátů proti Rusku a ČLR otevřeně provokativní.

Oficiálně je autorem návrhu protisyrské rezoluce Maroko, ke spoluautorství se přihlásilo devatenáct států, z toho 7 členů RB: USA, Francie, Anglie, Togo, Portugalsko, Německo a Kolumbie. Část delegací se dokonce pokusila prezentovat projekt rezoluce za postoj všech Arabů.

Při hlasování podpořilo návrh rezoluce 13 delegací RB (z celkových 15ti). Pouze dva stálí členové RB Rusko a ČLR hlasovali proti. Politický nátlak hlavních imperialistických velmocí na členy RB se potvrdil i v tom, že se žádná delegace nezdržela hlasování. I dvě delegace "spojenců" Ruska a ČLR, členské státy BRICS, Indie a JAR hlasovaly pro rezoluci proti Sýrii.

Co je obsahem projektu rezoluce? Především vítá s nadšením plán mírového uspořádání syrské krize, navržený Ligou arabských států - LAS. Syrské vládě se navrhuje, aby na základě plánu přijala celou řadu opatření, včetně stažení svých vojsk a policie z obydlených míst a jejich návratu do stálých posádek.


→ celý článek
Okupace Libye vojsky USA začíná
zdroj: Avante, týdeník Portugalské komunistické strany

Dvanáct tisíc vojáků Spojených států přijíždí do Libye, aby konsolidovali zemi pod patronací imperialismu. K okupaci dochází v momentě, kdy je země zmítaná konflikty mezi frakcemi tzv. Národní přechodné rady (TNC) a ozbrojenou skupinou, která se prohlašuje za věrnou starému režimu a která uskutečnila výpad do města Bani Walid.

Podle informací rozšířených panarabským deníkem Asharq Alawsat se první kontingent ozbrojených sil USA (předpokládá, že se bude jednat alespoň o dva kontingenty) vylodí ve městě Brega, což je významné centrum vývozu ropy.

Kontrola ložisek, přístavů, rafinerii a dalších strategických bodů pro těžbu a přepravu libyjské ropy bude základním a prozatím jediným cílem vojsk USA, které dorazí do země.

Okupace byla oznámena několik dní předtím, než ozbrojená skupina, předpokládá se, že se jedná o věrné režimu Muammara Kaddafího, podnikla útok na město Bani Walid. Podle informací tzv. Národní přechodné rady mávali zelenými prapory a zpívali písně oslavující Kaddafího.

Podle informací poskytnutých tiskovým agenturám velitelem města, kterým je od svržení Kaddafího M'barek al-Fotmani, měla skupina při útoku na základnu obsazenou muži z TNC převahu, pět jich zabila, včetně velitele, a dalších deset zranila.


→ celý článek
Cesta vedoucí k propasti - zamyšlení Fidela Castra
autor: Fidel Castrozdroj: http://www.kubadnes.cz

Znát nebo přehlížet elementární fakta, být či nebýt zodpovědný za události, není otázkou optimismu nebo pesimismu. Jestliže ti, kdo se pokládají za politiky, při této své činnosti – zpravidla - ignorují vše či téměř vše, co s ní souvisí, měli by být odkázáni na smetiště dějin

Nemluvím přirozeně o těch, kteří za několik tisíciletí přeměnili veřejné záležitosti v nástroj moci a bohatství pro privilegované třídy, v kteréžto činnosti v posledních osmi či deseti tisících letech, za něž máme k dispozici určité stopy sociálního chování lidského druhu, jenž podle názoru vědců existuje jako myslící tvor stěží déle než 180 tisíc let, dosáhli skutečně rekordní krutosti.

Není mým cílem zabývat se takovými tématy, bezpochyby nudnými pro téměř sto procent lidí nepřetržitě bombardovaných zprávami z médií zahrnujících od tištěného slova až po trojrozměrné obrazy, které se začínají promítat v drahých kinech, a není daleko den, kdy budou převažovat i na již tak úžasných televizních obrazovkách. Ne náhodou sídlí tazvaný zábavní průmysl v srdci impéria, které všechny tyranizuje.

Chci hovořit z pohledu dneška jako výchozího bodu o cestě vedoucí k propasti. Mohl bych dokonce mluvit o „nevyhnutelné“ cestě a určitě bych byl blíž ke skutečnosti. Myšlenka posledního soudu je obsažena v náboženských učeních nejvíce rozšířených mezi obyvateli planety a nikdo je proto neoznačuje za pestimistká. Naopak, mám zato, že elementární povinností každého seriózního a soudného člověka, jakých jsou miliony, je usilovat o odsunutí a snad i zabránit této dramatické a nedaleké události v současném světě.


→ celý článek
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena