hledání

Kontakt

OV KSČM Praha 8
Světova 15
180 00 Praha 8 - Libeň

tel:725 646 008

     734 430 327

email: ov.praha8@kscm.cz

 

 

 Náš kanál na YOUTUBE:

 

youtube

 

Statistika návštěvnosti

Naše webové stránky od 1. 10. 2008 navštívilo již 351 706 lidí.

 

KSČM na Praze 8Komentáře

Komentáře

autor: Vladislav Kopal

Konec minulého týdne byl tragický. Nejen z důvodu hromadné vraždy v Londýně (ČT ji však nazvala incidentem…), ale i z hlediska vnitropolitického. Co mám na mysli? Hanebné vystoupení české Páté kolony , KDU-ČSL, na sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu.
Pobouřil mě výrok vícepremiéra české vlády Bělobrádka (ne, nebyl tam pouze jako představitel KDU-ČSL ,ale i jako vícepremiér – viz lišta na ČT 24) o poválečném vysídlování Němců. Pokrytecky nebyla pojmenována jeho příčina. Že vysídlení bylo pouze DŮSLEDKEM. Důsledkem Němci rozpoutané 2. světové války. Důsledkem fašizmu. Důsledkem vypálených vesnic, masových vražd, genocidy celých národů. Byli vražděni a mučeni lidé na podkladě rasových zákonů, politického přesvědčení, sexuální orientace. Zabíjeny byly ženy, starci, i děti. Matky v náručí s dětmi mizely v plynových komorách. I to byla příčina vysídlení.
Oběma pánům z KDU – ČSL bych doporučil navštívit Kobyliskou střelnici. Přečíst si jména a hlavně věk zavražděných. Možná by pochopili PROČ muselo vysídlení proběhnout. A kdyby mělo platit staré „jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá“ mohli by se dotyční činitelé i dovtípit, že vysídlení německého živlu z pohraničí bylo humánním činem.
Co říci na závěr? Před 20 lety jsme se usmívali nad církevními restitucemi. A ejhle, už je tu máme . A co vracení majetků sudetským Němcům ? Že je to nepředstavitelné ? No uvidíme. Salámová metoda funguje spolehlivě...


Vladislav Kopal, kandidát do PS PČR

 a předseda KV ZMČ Praha 8


autor: Zdeněk Nagovský

Konec školního roku, začátek dovolených a prázdnin se blíží mílovými kroky. A s nimi i výlety a delší pobyty na chalupách a chatách nebo tam, kde se o nás za naše uspořené peníze starají jiní.
Co to pro nás znamená: pomineme li potřebu zvýšené ostražitosti před úrazy, jedovatými hady a exotickými šelmami, může nám zážitek z dovolené zkazit poberta, který si usmyslel, že si pomůže na náš účet. Možností je několik: vypůjčí si náš vůz zaparkovaný před domem, navštíví naši domácnost nebo se na nás nalepí přímo v místě, kde pobýváme a obere nás o finanční hotovost, kreditku, v horším případě k tomu použije násilí.
Nenechávejme tedy nic náhodě a zabezpečme svůj majetek třeba tak, že si auto (pokud za to stojí) dáme po domluvě k sousedovi nebo příbuzným do garáže, či svého miláčka umístíme na nějaký ten týden na hlídané parkoviště.
Pokud nemáme kvalitně zabezpečený byt nebo vstup do domu, máme ještě dost času na to, poradit se s odborníky na zabezpečovací techniku, jak stávající zajištění zkvalitnit. Pokud bydlíme v rodinném domku či vilce, domluvme se s dobrými sousedy, abychom si na naše příbytky a zahrady dávali střídavě bacha.
Na dovolených v zahraničí mějme při sobě jen nezbytnou hotovost a větší peníze si nechávejme raději v trezoru v recepci ubytovacího zařízení nebo je uschovejme do spolehlivé skrýše. Nepříjemná je i ztráta dokladů. Nakládejme tedy s nimi jako s financemi.
Nenavazujme zbytečné důvěrné známosti s lidmi hned po příjezdu do neznámého prostředí. Rohypnolové uspavačky nejsou jen českým specifikem. Ostatně rovněž ony si rády dělají pracovní výlety mimo hranice naší vlasti.

Jen krásné léto přeje Zdeněk Nagovský
Předseda komise pro bezpečnost RMČ Prahy 8

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena