hledání

Akce

 
V Bruselu
Návštěva Bruselu s Jiřím Mašťálkou, 2016. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Pamětní deska
Pietní akt na Kobyliské střelnici, 2016. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
před úřadem MČ Praha 8
Slavnost Haló novin, 2015. Letos 25 let Haló novin. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
před úřadem MČ Praha 8
Návštěva delegace ze slovenské Prahy a dalších obcí okr. Lučenec. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
památník
Zájezd OV KSČM Praha 8 do Dachau a Mnichova, 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
V. Filip
70 let vítězství nad fašismem, pietní akt na Olšanských hřbitovech 9. května 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
1. Máj
1. MÁJ 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Budéva EP
Demonstrace proti americkému vojenskému konvoji, Václavské náměstí, 28. 3. 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Budéva EP
Návštěva Evropského parlamentu s ing. Kohlíčkem. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
mdž
MDŽ 2014. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
konference
Obvodní konference 2013. Celou fotogalerii naleznete zde.

Kontakt

OV KSČM Praha 8
Světova 474/8
180 00 Praha 8 - Libeň

tel:725 646 008

     734 430 327

email: ov.praha8@kscm.cz

 

 

 Náš kanál na YOUTUBE:

 

youtube

 

Statistika návštěvnosti

Naše webové stránky od 1. 10. 2008 navštívilo již 351 706 lidí.

 

KSČM na Praze 8Komentáře

Komentáře

Je »kavárna« ještě demokratická?
autor: Jaroslav KOJZARzdroj: Haló noviny
Když se pískne, tak se naši pravdoláskovci okamžitě sgrupují a jeden za druhým podepisují dopisy, rezoluci, podání, které je následně vydáváno za názor mas. Bylo tomu tak v rezoluci proti prezidentu Zemanovi, když se rozhodl jet - společně s Ruskou federací a se skutečně svobodným světem - oslavit konec druhé světové války v Moskvě, je tomu tak při boji za přijímání imigrantů, je tomu tak i po televizní diskusi, v níž se právnička Klára Samková ostře postavila proti paušálnímu přijímání těch, kteří z Afriky či Asie směřují k nám. Není rozhodující, zda jde o podání Radě České televize či Poslanecké sněmovně, anebo jinam. Osobně nejsem stoupenec paní Samkové. Zastává příliš odlišné názory od těch, které já hájím, ale myslím, že i ona má právo na vyjádření názoru. Nepokládám za správné, měl bych užít slova demokratické, omezovat svobodu vyjadřování na obrazovkách, a vůbec svobodu jako takovou.
→ celý článek
Jako příprava na oslavy konce války dobrý...
autor: Jiří MAŠTÁLKAzdroj: Haló noviny

Vlajky, květiny, pivo, zákusky, společné fotografie - k tomu přímé přenosy rozhlasových a televizních stanic a projevy politiků. Sláva po dlouhé době nevídaná. A to se jen přes naše území vracelo kolem pěti set amerických vojáků se zhruba sto patnácti vozidly a demonstrovali tak Rusku sílu NATO. Jsem zvědav, jak po této nesmírně mediálně bombasticky pojaté přípravě budou vypadat akce ke skutečně historické události. Nebo snad sedmdesát let od konce druhé světové války, šedesát milionů obětí tohoto nejkrvavějšího konfliktu, tak draze zaplacené vítězství nad nacistickým Německem, které je doslova za dveřmi, nebude příležitostí k důstojným oslavám?

Trošku se obávám, že zatímco jsme se teď museli dovídat i tak neobyčejné zajímavosti z přesunu amerického vojenského konvoje, jako byl postřeh reportéra, že americký transportér má osm kol, i popis redaktorky, jak vojáci řeší v transportéru »malou potřebu«, bude to počátkem května jinak.


→ celý článek
Je třeba zamezit případné privatizaci ČT
autor: Ing. Pavel Kováčik, předseda poslaneckého klubu KSČMzdroj: Mediální úsek ÚV KSČM

Česká televize se v posledních dnech stala tématem, které nás všechny zasahuje. Diskuse o tom, jakým směrem by se měla ubírat, vedou odborníci i laici. Znovu bych rád zopakoval, že koncesionářské poplatky, které někteří požadují České televizi odebrat, v současné době nic neřeší, ba právě naopak. Česká televize je veřejnoprávní médium, má poskytovat vyvážené informace, nemá podléhat žádným vlivům, ať už soukromých firem či politiků.

Měla by mít zcela průhledné financování, o kterém můžeme diskutovat, v žádném případě však nejde zastavit její financování a tím prakticky umožnit její privatizaci. ČT je jedním z posledních médií, jež zůstává a mělo by i nadále zůstat takzvaně ve veřejných rukou. Jen tak totiž můžeme dokázat, že informace, které na ní sleduje převážná většina občanů, budou opravdu zcela nezávislé. Vím, že tomu tak mnohdy není, stále se však snažíme usilovat o koncepci a možnost kontroly, kterou by měl mít každý občan, a jeho názor by měl být vnímán jak vedením ČT, tak Radou pro televizní a rozhlasové vysílání.


→ celý článek
Proč česká média nemluví o demonstracích ve Slezsku

Na polské straně Slezska už více než měsíc probíhají demonstrace horníků proti neustále se zhoršující sociální situaci. Policie dokonce přikročila i ke střelbě gumovými projektily do demonstrujících horníků, což je ve střední Evropě ve 21. století rarita. Česká média však o tom informují jen velmi stroze a některá dokonce vůbec. Mají pro to hned několik důvodů.

1. Důl Silesia, kde je odpor horníků nejsilnější patří českému holdingu EPH, ve kterém jsou zainteresováni lidé jako Petr Kellner a Daniel Křetínský. Právě oni se snaží v Polsku zostřit vykořisťování slezských horníků po vzoru Ostravska, kde poloviční počet horníků musí vytěžit oproti Polsku dvojnásobné množství uhlí. Bez volných víkendů a dalších výhod. Velice moderní je v současné době i najímat horníky přes personální agentury. Takoví horníci mají až o třetinu nižší mzdy než kmenoví zaměstnanci. A nejbohatší a nejvlivnější člověk v ČR očividně o negativní publicitu jedné ze svých dceřiných firem nestojí.


→ celý článek
Zákonnost podle Miroslava Kalouska
autor: Jaroslav KOJZARzdroj: Haló noviny

Ve čtvrteční skoronoční diskusi se na obrazovce s historikem Eichlerem a poslancem ČSSD Foldynou objevil i expert na všechno Miroslav Kalousek. Ten také oběma dalším diskutérům neustále oponoval se základní tezí: Ukrajině je třeba dát zbraně, což je jediné možné řešení, neboť – to dodal skoro nakonec – Rusové by se mohli dostat ve svém expanzivním chování až na Šumavu a toho by se nechtěl dočkat. Působil, jako obyčejně, jako všeználek, ale ono to je ve skutečnosti všechno jinak. Tvrdil totiž, že na východě země »jde o válku se zákonnou ukrajinskou vládou«. Ale je to opravdu tak?

Zopakujme si některá fakta. Doněcká a Luhanská lidová republika byly vyhlášeny až po majdanském puči, kdy byl svržen zákonný prezident Janukovyč, a to poté, co s ním podepsaly všechny strany sporu za přítomnosti zástupců Evropské unie dohodu údajně přijatelnou pro všechny. Ona dohoda platila jen několik hodin a umožnila vzbouřencům, aby nabrali síly. EU k tomu mlčela. Brzy následoval zákon o zákazu ruštiny, jenž se dotkl všech východních a jihovýchodních oblastí. Stejně jako majdanský puč a ustavení vlády složené narychlo z pučistů, jež neměla žádný mandát. To zvedlo na odpor obyvatelstvo Krymu a východu státu. Napřed nebyla žádná »lidová republika«. Jen revoltující oblasti nesouhlasící s pučem. A to včetně Krymu. Tady v polovině března proběhlo nakonec referendum, jež skončilo odtržením poloostrova.


→ celý článek
Že by strach?
autor: Kateřina KONEČNÁ, poslankyně Evropského parlamentu za KSČMzdroj: Haló noviny

Dne 11. 2. 2015 jsme v Evropském parlamentu hlasovali o společném návrhu usnesení o zprávě Senátu USA o mučení ze strany CIA. Jednalo se o návrh z dílny GUE/NGL, Skupiny progresivních socialistů a demokratů (ČSSD), Aliance liberálů a demokratů (ANO), Zelených a Evropy svobody a přímé demokracie (Svobodní). Návrh společného usnesení obsahoval velmi důležité a dobré body. Neříkám to jako členka politické frakce, která návrh spoluvytvářela, ale jako osoba, které má úctu k lidským právům a nepovažuje přihlížení jejich porušování za rozumnou politiku. Usnesení například upozorňovalo na fakt, že »násilné metody používané CIA nevedly k získání zpravodajských informací, které by zabránily dalším teroristickým útokům« a že »klima beztrestnosti týkající se programu CIA umožnilo další porušování základních práv, jak to následně dokázaly programy pro masové sledování Národní bezpečnostní agentury USA a tajných služeb různých členských států EU«.


→ celý článek
Andrej Babiš? Žádný daňový superman!
autor: Jiří Dolejšzdroj: Haló noviny

Počátkem února Babišovo ministerstvo zveřejnilo zprávu o výběru daní za leden. Dovídáme se z ní, že příjmy státního rozpočtu jsou v tomto měsíci nižší o osmnáct procent než před rokem a že berní úřad vybral na daních o 15,7 procenta méně (tj. rozdíl skoro 17 miliard korun). To není za jeden měsíc málo, a tak ministr Babiš v České televizi uklidňoval veřejnost, že plnění státní kasy se během roku zase vyrovná.

Působí tu samozřejmě jednorázové administrativní vlivy, jako je vznik třetí sazby DPH na knihy, nenahraditelnou stravu či předzásobení prodejců tabáku jako reakce na zvýšení spotřební daně. Dvanáct miliard propadu u daně z tabáku se bude v zbylé části roku těžko dohánět. Odklad záloh na korporátní daň na březen je opakující se jev a nemůže mít vliv na srovnání s lednem 2014. Argumenty zdůvodňující tento propad jsou tedy slabé.


→ celý článek
Demonstrace proti válce
autor: Petr Vilím
V pondělí odpoledne se uskutečnila pod hesly Obama je agresor, Chceme mír, nechceme válku demonstrace před velvyslanectvím USA v Praze. Na dvě stě demonstrantu vyjádřilo odpor proti agresi v Sýrii. Na úvod promluvil zástupce Českého mírového hnutí Milan Krajča, který mimo jiné řekl : ,,Poslední dny ukázaly, že USA chystají přes odpor mírumilovných lidí celého světa válku v Sýrii. Zástupce syrské komunity v ČR Nizar Trabulsi v projevu prohlásil, že syřané nechtějí mít ze své vlasti druhý Afghánistán, ani druhý Irák. Marta Semelová prohlásila, že kam vstoupila noha amerického vojáka tam vždycky tekla krev a byli zabíjeni nevinní civilisté, mezi kterými byly vždy ženy a děti. S krátkými vystoupeními přišli také scénárista Václav Dvořák a spisovatelka Lenka Procházková, kteří se rovněž postavili proti agresi a válkám vedených nositelem Nobelovy ceny míru americkým prezidentem Barackem Obamou.
Vzpomínka na Julia Fučíka
V Praze na Olšanských hřbitovech se uskutečnila pietní vzpomínka na Julia Fučíka, ke 110. výročí narození.  Po úvodním přivítání přítomných a hostů, mezi nimiž nechyběli zástupci Ruské federace, Běloruska a SRN. S hlavním proslovem vystoupil prof. Zdeněk Mahler který připomněl odkaz Julia Fučíka pro budoucí generace jako bojovníka proti fašismu, komunisty a novináře. Básník Karel Sýs ve svém příspěvku hovořil o tom jak se současná politická garnitura snaží odstraňovat pomníky a další symboly naší historie.
Díky peticím za znovu postavení pomníku J. Fučíka, která měla i mezinárodní dosah pražská radnice povolila instalaci sochy v blízkosti čestného pohřebiště rudoarmějců. O pár metrů mu dělá společnost další osobnost československé historie Jožka Jabůrková.
Vzpomínku J. Fučíkovi věnovali i zástupci zahraničních delegací. Na závěr vystoupil místopředseda ÚV KSČM Jiří Dolejš, který zdůraznil aby nebylo zapomenuto obětí fašismu.
Lidé, bděte

zdroj: internet17.11.2012 18:45 Původní zpráva


Za změnu režimu v listopadu 1989 může Státní bezpečnost (StB), KGB a vliv Moskvy, která zradila věc socialismu, tvrdí Miloš Jakeš. "Na Národní třídě organizovali srážku studentů s policií, aby dostali lidi do ulic a vytvořili vhodné podmínky pro svrhnutí vedení," řekl v rozhovoru pro slovenský časopis Extra plus předlistopadový generální tajemník ústředního výboru Komunistické strany Československa (ÚV KSČ). 

   
Z funkcionářů StB a komunistické strany viní Jakeš v rozhovoru především vedoucího oddělení státní administrativy (takzvané 13. oddělení) ÚV KSČ Rudolfa Hegenbarta a posledního šéfa komunistické tajné policie Alojze Lorence. "Hegenbart měl dokonce svůj plán. Sám napsal, jak svrhne vedení na připravovaném plenárním zasedání ÚV KSČ v prosinci 1989 za podpory občanů, kteří se shromáždí okolo Hradu a budou žádat odstoupení vedení," míní Jakeš.

Rozbuškou událostí podle něj byla fáma o zabití studenta Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy Martina Šmída při událostech na Národní třídě v Praze. "Úlohu mrtvého Šmída sehrál příslušník StB Zifčák, a jak později sám řekl, v kapse měl letenku do Moskvy, což jen potvrzuje součinnost celé akce s KGB," dodal Jakeš.

Hlavní úlohu na konci komunistického režimu však přičítá moskevským komunistům v čele s Michailem Gorbačovem. Nedokáže přitom zhodnotit, zda Gorbačov jenom nezvládl přestavbu, nebo bylo jeho úmyslem rozvrátit socialistický systém. "Ale v konečném důsledku šlo o zradu. On se svým způsobem prohlásil sociálním demokratem, takže odmítl za potlesku Západu sovětský socialistický systém, ustoupil od základních principů marxismu-leninismu a zavrhl třídní přístup k řešení problémů," řekl Jakeš.

Jakeš se v rozhovoru také vyjádřil k současnému vývoji v České republice. "Porovnejme si postavení obyčejného člověka předtím a dnes. Dnes má vliv ten, kdo má peníze," domnívá se Jakeš. Hvězda bývalého československého a českého prezidenta a disidenta Václava Havla podle něj pomalu hasne. "Z jeho pravdy a lásky zůstaly lež, nenávist, zdevastovaná a rozkradená země, dluhy," řekl Jakeš.

Odmítl přitom, že by se ÚV KSČ pod jeho vedením dopouštěl velkých chyb a že by Československo ekonomicky a hospodářsky upadalo. "V zásadě jsme postupovali správným směrem a dosáhli jsme pozoruhodných výsledků ve všech oblastech," konstatoval Jakeš.

Miloš Jakeš působil v KSČ od čtyřicátých let, v padesátých letech studoval v Moskvě a pak pracoval v aparátu KSČ. Po roce 1968 se aktivně podílel na normalizaci, v roce 1987 se stal generálním tajemníkem komunistické strany. V souvislosti s jeho působením v době okupace Československa vojsky Varšavské smlouvy proti němu bylo vedeno trestní řízení, ale bylo zastaveno.

© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena