hledání

Kontakt

OV KSČM Praha 8
Světova 15
180 00 Praha 8 - Libeň

tel:725 646 008

     734 430 327

email: ov.praha8@kscm.cz

 

 

 Náš kanál na YOUTUBE:

 

youtube

 

Statistika návštěvnosti

Naše webové stránky od 1. 10. 2008 navštívilo již 351 706 lidí.

 

KSČM na Praze 8Komentáře

Komentáře

Pátá kolona

(7.6.2017)

Konec minulého týdne byl tragický. Nejen z důvodu hromadné vraždy v Londýně (ČT ji však nazvala incidentem…), ale i z hlediska vnitropolitického. Co mám na mysli? Hanebné vystoupení české Páté kolony , KDU-ČSL, na sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu.
Pobouřil mě výrok vícepremiéra české vlády Bělobrádka (ne, nebyl tam pouze jako představitel KDU-ČSL ,ale i jako vícepremiér – viz lišta na ČT 24) o poválečném vysídlování Němců. Pokrytecky nebyla pojmenována jeho příčina. Že vysídlení bylo pouze DŮSLEDKEM. Důsledkem Němci rozpoutané 2. světové války. Důsledkem fašizmu. Důsledkem vypálených vesnic, masových vražd, genocidy celých národů. Byli vražděni a mučeni lidé na podkladě rasových zákonů, politického přesvědčení, sexuální orientace. Zabíjeny byly ženy, starci, i děti. Matky v náručí s dětmi mizely v plynových komorách. I to byla příčina vysídlení.
Oběma pánům z KDU – ČSL bych doporučil navštívit Kobyliskou střelnici. Přečíst si jména a hlavně věk zavražděných. Možná by pochopili PROČ muselo vysídlení proběhnout. A kdyby mělo platit staré „jak se do lesa volá, tak se z něj ozývá“ mohli by se dotyční činitelé i dovtípit, že vysídlení německého živlu z pohraničí bylo humánním činem.
Co říci na závěr? Před 20 lety jsme se usmívali nad církevními restitucemi. A ejhle, už je tu máme . A co vracení majetků sudetským Němcům ? Že je to nepředstavitelné ? No uvidíme. Salámová metoda funguje spolehlivě...


Vladislav Kopal, kandidát do PS PČR

 a předseda KV ZMČ Praha 8autor: Vladislav Kopal
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena