hledání

Akce

 
V Bruselu
Návštěva Bruselu s Jiřím Mašťálkou, 2016. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Pamětní deska
Pietní akt na Kobyliské střelnici, 2016. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
před úřadem MČ Praha 8
Slavnost Haló novin, 2015. Letos 25 let Haló novin. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
před úřadem MČ Praha 8
Návštěva delegace ze slovenské Prahy a dalších obcí okr. Lučenec. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
památník
Zájezd OV KSČM Praha 8 do Dachau a Mnichova, 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
V. Filip
70 let vítězství nad fašismem, pietní akt na Olšanských hřbitovech 9. května 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
1. Máj
1. MÁJ 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Budéva EP
Demonstrace proti americkému vojenskému konvoji, Václavské náměstí, 28. 3. 2015. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
Budéva EP
Návštěva Evropského parlamentu s ing. Kohlíčkem. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
mdž
MDŽ 2014. Celou fotogalerii naleznete zde.
 
konference
Obvodní konference 2013. Celou fotogalerii naleznete zde.

Kontakt

OV KSČM Praha 8
Světova 15
180 00 Praha 8 - Libeň

tel:725 646 008

     734 430 327

email: ov.praha8@kscm.cz

 

 

 Náš kanál na YOUTUBE:

 

youtube

 

Statistika návštěvnosti

Naše webové stránky od 1. 10. 2008 navštívilo již 351 706 lidí.

 

Zveme Vás:

 

Pozvánka - Šmeral

Klub mezinárodní politiky

Klub mezinárodní politiky zve na následující akce:

21.9.2015 Evropská levice, jak dál ?

26.10.2015 Zajištění vnitřní a vnější bezpečnosti ČR .

30.11.2015 USA před prezidentskými volbami.

Zasedání KMP se konají v budově ÚV KSČM Praha 1 Politických věznů 9 v zasedací místnosti č.76, vždy v 17 hodin.

Srdečně zveme všechny členy a sympatizanty KSČM.

KSČM na Praze 8

Aktuálně

Další »humanitární« bombardování?

(8.3.2011)

Výzva exprezidenta Václava Havla směrovaná k západním zemím, aby vojensky zasáhly do situace v Libyi, zatím nemá ohlas.

Jen odmítnutí prezidenta Václava Klause. Militantní Havel se zároveň odvolává na svůj postoj k situaci v Srbsku. Tvrdí dokonce, že Západ tam měl zasáhnout mnohem dříve, než se pak stalo.Jistě vzpomínáte, vážení čtenáři, na jeho výzvu k »humanitárnímu bombardování«, která nadlouho ovlivnila postoj bratrského národa srbského k naší vlasti. Přitom jsme právě Srbsko mohli vždy pokládat, bez ohledu na historické peripetie, za nám blízkou zemi. Je dokonce známo, že právě Havla Srbové podporovali jako disidenta v letech před listopadem 1989.

Odměnil se jim vskutku příkladně. Výsledkem onoho »humanitárního bombardování« byly stovky mrtvých, ztráta kusu historické země po novém, tentokrát »balkánském Mnichovu«. Onou historickou zemí bylo Kosovo, na které měly zálusk Spojené státy americké a hned po »mírovém urovnání« tam zřídily svou největší vojenskou základnu v Evropě. Nový stát, který i s českým souhlasem vznikl, má v čele členy bývalé Kosovské osvobozenecké armády, která se chovala fašisticky, někdy přímo zvrhle. Na některé její podezřelé praktiky upozornila i bývalá haagská žalobkyně Carla del Ponteová, která nebyla Srbům právě nakloněna.

Výzva Václava Havla k zásahu v Libyi není, jak se ukázalo v Srbsku, především snahou zabránit dalšímu krveprolévání, ale snahou konečně převést tuto zemi z tábora odpůrců Spojených států do tábora jejich satelitů. Jde o ropu, jíž údajně tato země má nesmírné zásoby. Právě ony, jak známo, jsou pro Spojené státy limitující. Vnitřní odpor proti Káddáfimu je jistě veden i touhou po demokratizaci země; příliš dlouho Kaddáfí v zemi vládne. Další důvody ale nejsou tak jednoznačné. I americký tisk psal o podpoře povstalců ze strany USA, a to nejen morální. Zřejmě jejich aktivita má ospravedlnit případný zásah. A výzva Václava Havla má dosvědčit, že případný vojenský zásah má také mezinárodní podporu. Zřejmě i jiní jeho souputníci se k němu brzy připojí. Pokud jde o americké jestřáby, zmíněný postoj je vítaný. Uvědomme si, že veřejné mínění před volbou nového prezidenta mělo před sebou neodůvodněnou válku v Iráku - ta se stala jedním z hlavních důvodů kritiky George W. Bushe. Barack Obama také proto tuto válku v podstatě odsoudil a slíbil stáhnout americké vojáky. Nyní, když by vstoupila americká vojska do Libye - nebo »jen« ji bombardovala - Obamovy argumenty by padly a Obama sám by byl válečníkem. Akce je zřejmě již připravována, americké jednotky jsou v blízkosti břehů Afriky. Objevilo se už i tvrzení, že Káddáfí má k dispozici zbraně hromadného ničení…

Veřejné mínění celého světa je masírováno. Nehovoří se už o střetech v Jemenu, o potlačování nepokojů v Bahrajnu, o pokračujících protestech v Maroku, Tunisu či v Egyptě. Dokonce i výmysly o něčem podobném v Sýrii zmizely. Jen o »krutosti« čínských úřadů nám Česká televize přináší šoty. Prostě svět musí být opět rozdělen - na ty, kteří jsou »demokraty« a brání »demokracii«, a na ty, kteří jsou proti ní. Právě kvůli této »demokracii« se má opět, podle Václava Havla, bombardovat, mají se ničit životy a hodnoty. A potom klidně převzít ropné terminály, aby už konečně sloužily »demokratickému světu« a ropa klidně mohla směřovat bez nebezpečí v tankerech na Západ.


 

autor: Pavel ŠAFRÁNEKzdroj: Haló noviny, 8. 3. 2011
© KSČM 2003 - 2014. Všechna práva vyhrazena